България загуби у дома с 0:1 от силния отбор на Франция

Българският национален отбор по футбол загуби и теоретични шансове за класиране на Мондиал 2018, след домакинска загуба от Франция с 0:1.

Нашите не успяха да се противопоставят на скъпоплатените звезди на Франция и допуснаха втора загуба у дома в исторически план от този съперник и първа от 85 години насам. Загубата остави България на четвърто място в група А на 7 точки от втория в класирането тим на Швеция.

Лидер е Франция с 20 точки и при победа в последния кръг от групата срещу Беларус “петлите” ще се класират директно за Мондиал 2018, а Швеция ще играе бараж.

Още в 3-а минута петлите поведоха и това попадение се оказа единствено в мача. Блез Матюиди бе точен с удар от малък ъгъл след асистенция на Антоан Гризман.

Играчите на Петър Хубчев станаха по-агресивни в играта си след почивката в опит да изравнят играта. Спас Делев опита удар от дистанция, но не намери очертанията на вратата, а малко след това Георги Костадинов се размина с топката след центриране от дясно.

Главният рефер от Испания набързо санкционира с жълти картони Занев, Краев и Костадинов, а до края лъвчетата така и не успяха да стигнат до сериозна опасност за изравнително попадение.