Два сребърни медала за Трифон Илиев от Националния шампионат в София

Състезателят на Спортен клуб по лека атлетика “Шумен” Трифон Илиев се завърна с два сребърни медала от Националния шампионат за юноши и девойки под 20 г. в София. В първия ден на състезанието нашето момче финишира втори на 1500 метра с време от 4:07.95 минути. Другият шуменец в дисциплината – Стефан Кертиков остана на 13-тото място.

Във втория ден на дългото бягане на 5000 метра Трифон отново успя да се пребори за втората позиция, спирайки хронометъра на 16:20.42 минути. Другите двама представители на СКЛА “Шумен” – Едис Исхан и Мариян Петров останаха съответно на шесто и на дванадесето място в крайното класиране.

„Мога да кажа, че съм доволен от представянето си. На 5000 метра обаче не се получи както исках, тъй като бях доста изморен от първия ден. На 21 и 22 юни е Балканиадата в Турция. Там ще се съревновавам с доста класни бегачи в дисциплините 3000 и 5000 метра. Не мисля, че имам големи шансове за медали, но ще дам всичко от себе си“, каза за СтрелаБГ  Трифон Илиев.

Снимка: Награждаване в дисциплината 1500 метра