Достойно представяне на Вичко Николов от ФА “Волов” на Европейската купа до 23 г. в Рим

Вичко Николов от Фехтовална академия “Волов” се класира на 55-то място от общо 122-ма рапиристи на турнира за Европейска купа до 23 години в Рим. Това съобщи за СтрелаБГ неговият баща и треньор Ники Николов.

“Вичко преодоля четирима от общо шестимата италианци, които срещна по пътя си. Трима от тях той победи в груповата фаза, но загуби от руснак, който пък по-късно стана трети. За влизане в 64-ката, максимално концентриран и подкрепен от целия национален отбор на сабя, Вичко отвя поредния италианец. За влизане в 32-ка обаче отново отстъпи пред руснак”, добави Николов-баща.

Класирането на нашето момче е най-доброто на български рапирист в турнири за Европейската купа до 23 години до момента.

Утре Вичко се прибира от Меката на фехтовката Италия, за да отлети в сряда към Барселона, където ще вземе участие в световна купа до 20 години. Това е част от подготовката му за световното първенство във Верона.