Злато за момчетата от СК по ММА-Шумен на международн турнир

Изключително постижение на шуменските спортисти Здравко Димитров и Виктор Иванов, представители на спортен клуб по ММА и ръководени от Калоян Колев.

Българската федерация по спортно джиу-джицу, която е официален представител на Международната федерация по спортно джиу-джицу и официален представител на SJJIF организира в събота своето първо събитие – международен турнир с участието на предствители на Русия, Гърция, Македония и Албания.

Шуменският спортен клуб по ММА бе представен достойно в турнира от Здравко Димитров и Виктор Иванов.

Здравко Димитров взе участие в категория до 74 кг. и след четири изиграни срещи с победи над представетели на Русия и Гърция и България стана шампион в нея. В категорията се състезаваха 12 състезатели.

При мъжете до 80 кг. първото място спечели Виктор Иванов, който е на 17 години и световен шампион по ММА за юноши от Рим миналата година. Събитието се проведе според официалните правила на SJJIF.