Каратеките на „Киокушин“ Шумен спечелиха купата на УСШ „Хан Крум“, новопазарчани са трети

Спортна зала „Младост“ в Шумен бе домакин на третото издание на турнира за купата на Центъра за подкрепа на личностното развитие –УСШ „Хан Крум“. В състезанието по карате се включиха деца на възраст 8-14 години от клубовете в Шумен, Нови пазар, Велики Преслав, Русе и Варна.

Малките каратеки на домакините от СК „Киокушин“ отново демонстрираха класа и станаха отборни шампиони. Те спечелиха общо 19 златни, 18 сребърни и шест бронзови медала. Техните конкуренти от „Киокушин карате“ – гр. Нови пазар също се представиха на ниво и завоюваха четири златни, три сребърни и три бронзови медала.

Нилин Салимова, Александър Георгиев, Асен Сашев и Серкан Беян са възпитаниците на новопазарския клуб и на Иван Безус, които успяха да се качат на върха на почетната стълбичка. „Киокушин карате“ се нареди на третото място в отборното класиране, а втората позиция остана за гостите от СК „Русе“.

В състезанието се включиха над 80 състезатели.