Каратеките от Шумен и Нови пазар обраха медалите от „Зона Север”

Каратеките на СК “Киокушин” – гр. Шумен и “Киокушин карате” – гр. Нови пазар обраха медалите от „Зона Север“ по карате Шинкиокушин за всички възрастови групи в Севлиево. Шуменци завоюваха общо 11 златни, 8 сребърни и 6 бронзови медала и съвсем заслужено се циментираха на първото място в отборното класиране.

Новопазарци се завърнаха с 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала, купа за най-технична състезателка при момичетата и трето място в отборното класиране след победителите от Шумен и домакините от Севлиево.

Шампиони от клуба от Нови пазар станаха: Асен Илиев в кат. до 26 кг., Александър Георгиев в кат. до 28 кг. и Нилин Ерджанова в кат. до 31 кг. Сребърен медал спечели Емир Халил в кат. до 35 кг., а Милен Сашев и Петър Петров заслужиха бронзовите медали.

Възпитаниците на д-р Иван Безус не пропуснаха да отдадат нужното внимание на забележителностите в района, посещавайки този път село Сенник – родното място на Дан Колов.