Купи и медали за шуменските фехтовачи от турнира “Мастърс” в Бургас

Състезателите на двата шуменски фехтовални клуба –  ФА”Волов” и СК по фехтовка “Шумен” се завърнаха с един куп медали и няколко купи от турнира “Мастърс Бургас 2018”.

Вичко Николов от ФА “Волов” завоюва за поредна година Купа България при мъжете, както и купата до 20 години. Иван Славчев и Георги Иванов се наредиха трети при мъжете и се прибраха у дома с бронзовите отличия, а Александра Тодорова от “Волов” е останала втора при кадетките, съобщи за СтрелаБГ треньорът им Николай Николов.

„Доволен съм от постиженията на моите състезатели, въпреки ужасното съдийство на някои от срещите. Вичко отново показа, че доминира при мъжете и занапред смятам да го готвя за съдия и треньор. Няма какво повече да доказва и няма пред кого“, каза още той.

Талантливият и упорит състезател на СК по фехтовка “Шумен” Калоян Николов заслужено се нареди първи при кадетите и също грабна Купа България. При младежите на финала Коко надделя над Вичко Николов и се качи на върха на почетната стълбичка, прибавяйки още една купа в актива си.

Любослав Младенов остана с бронзов медал в тази категория. Коко е загубил много оспорвана битка с Вичко Николов и е останал със сребро при мъжете, информира треньорът му Младен Младенов.

Сериозен успех постигна Габриела Колева, която се прибра с две купи – при девойките и при жените. Нейната съотборничка Росица Цекова е втора при девойките, а трета се нареди Даяна Василева. Росица си завоюва и  бронзов медал в оспорваните битки при кадетките.

„Излизаме в заслужена почивка за 20-тина дни, след което отново започваме тренировки. Планирал съм подготвителен лагер в град Върбица, на който съм поканил гост-треньор от САЩ. Става дума за силната българска състезателка от близкото минало Емилия Димитрова. В момента тя е една от най-добрите треньорки по фехтовка зад Океана“, каза още Младенов.

Равносметката след края на “Мастърс Бургас 2018” в зала “Бойчо Брънзов”, събрал най-добрите български фехтовачи през годината показва, че СК по фехтовка “Шумен” е втори по медали с 4 златни, 2 сребърни и 3 бронзови отличия. ФА “Волов” има в актива си 1 златен, 2 сребърни и 4 бронзови медала.

Първото място по медали в генералното класиране зае Фехтовален клуб „Свечников“, чиито рапиристи спечелиха цели 16 отличия.