Отрядът на шуменското 9-то ОУ „Панайот Волов” вдигна купата на „Млад огнеборец”

Състезателите на 9-то ОУ „Панайот Волов” – гр. Шумен спечелиха купата в комплексното класиране на ХIX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”. Това информира Областна дирекция на МВР.

През двата дни на XIX Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” – Албена 2018 г. учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

С резултат от 98.77 точки в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха младежите от ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград. На по-малко от 2 точки от първенеца остана отборът на 8-мо ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Перник. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на СУ „Никола Вапцаров”, гр. Хаджидимово.

Вчера до победата в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” стигнаха учениците от 9-то ОУ „Панайот Волов”, гр. Шумен. Второто място завоюваха младежите от ЦПЛР-ЦУТНТ, гр.Разград, а трети останаха представителите на СУ „Д-р Петър Берон”, гр. Свиленград.

В комплексното класиране купата спечели отрядът на 9-то ОУ „Панайот Волов“. Младите огнеборци от ЦПЛР-ЦУТНТ /Център за подкрепа на личностното развитие – Център за ученическо, техническо и научно творчество/, гр.Разград заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Д-р Петър Берон”, гр. Свиленград.