ФК „Волов“ Шумен разгроми отбора на Калиакра с 9:0

Футболистите на ФК „Волов“ Шумен постигнаха поредната си победа, разгромявайки отбора на ФК „Калиакра“ Каварна в среща от 11-ти кръг в юноши – старша възраст. Двубоят започна успешно за тима на Стоян Чешмеджиев. Още в 3-тата минута Борис Владимиров реализира първи гол във вратата на гостите от Каварна.

Снимка: СтрелаБГ

Няколко минути след това за шуменци се разписа и Симеон Савов. Мачът продължи изцяло в полза на домакините, които при всяка открита възможност пред противниковата врата отбелязваха гол. Така до края на полувремето резултатът стана 6:0 за отбора на „Волов“.

Сонер Кязим реализира две попадения, Муса Кавунски вкара петият гол, а Борис Владимиров закри серията в първото полувреме с шести.

Още с началото на второто полувреме шуменци се втурнаха към противниковата врата. Сонер Кязим завърши своя хеттрик и отбеляза 7-мото попадение. След него се разписа Иван Цонев, а последният гол в срещата вкара Георги Иванов, който изпълни дузпа, отсъдена в полза на „Волов“, след като вратарят на „Калиакра“ Каварна спъна нападателя на шуменския отбор.